Návrh úpravy provozu autobusové linky

Na základě připomínek občanů, obce Nelahozeves a z důvodu optimalizace autobusových a železničních spojů představila společnost Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK – organizátor dopravy) návrh na změnu autobusové dopravy v obci Nelahozeves a okolí. Předpoklad spuštění nového systému autobusové dopravy je v Září 2020.

Hlavní změnu dozná trasa autobusové linky. Ta bude v obci Nelahozeves stejná jako dosud. Ze zastávky „U Kaštanu“ však spoje pojedou dále přes Nové Ouholice, Novou Ves, Sazenou, Chržín a Uhy do Velvar, odkud budou dále pokračovat přes Ješín, Luníkov, Vítov a Blahotice do Slaného. Vybrané spoje zajistí obsluhu města Veltrusy. Spojení s Kaučukem a Tescem bude možné již pouze s přestupem. Žádost o spojení do Velvar byla nejčastějším podnětem pro nová spojení z obce. Ve Slaném se nachází spádová nemocnice, obec tak získá PŘÍMÉ spojení s nemocničním zařízením. V rámci zlepšení obsluhy širšího centra města Kralupy n.Vlt. budou spoje obousměrně vedeny přes zastávku Kralupy n.Vlt.,ÚNZ (u polikliniky).

Nová linka bude mít číslo: 617

Stávající linka 458 bude provozována již pouze mezi Kralupy n.Vlt. a Holubicemi a do Nelahozevsi již zajíždět nebude.

Do Nelahozevsi veřejnou dopravou každých 30 minut!

V rámci koordinace autobusových a železničních jízdní řádů bude možné cestovat mezi Prahou, Kralupy n.Vlt. a Nelahozevsí ve špičkách pracovních dní každých 30 min., v ostatních obdobích pak každých 60 min. Dopoledne vyjedou 2 nové autobusové spoje z Kralup n.Vlt. v 9:25 a 11:25, které nahradí vlaky zrušené v prosinci 2019, čímž dojde k zajištění spojení v dopoledním období v intervalu 60 min. Od cca. 12:30 do cca. 19:30 pak pojedou železniční spoje (vždy ve 23.minutu) a autobusové spoje (vždy v 55.minutu) v prokladu, čímž dojde k zavedení intervalu 30 min. střídavě vlak/bus mezi (Prahou-) Kralupy n.Vlt. a Nelahozevsí. Od cca. 15 do 18 hodin pak bude zaveden 30 min. interval autobusových spojů i mezi Kralupy n.Vlt. a Lešany.

V opačném směru z Nelahozevsi do Kralup n.Vlt. a dále Prahy dochází koordinací spojů mezi vlaky a autobusy k zajištění intervalu 30 min. v ranní špičce, doplněním autobusového spoje s příjezdem do Kralup n.Vlt. v 6 hodin. Velké posílení autobusové dopravy je pak plánováno v Lešanech, kdy autobusy pojedou od cca. 5 do 7:30 hodin v intervalu 30 min.

O víkendech a státních svátcích pojedou autobusy dle standartního krajského formátu v intervalu 240 min. v prokladu se spoji železničními.

Nový dopravce autobusových spojů

Dopravcem nové linky č. 617 bude ČSAD Slaný, patřící do skupiny ICOM Transport. Tento dopravce v minulosti zajišťoval provoz linek z Kralup n.Vlt. na Velvarsko, které obsluhovaly částečně také Lešany. Tyto linky byly však již dříve zrušeny. Dopravce zajišťuje dopravu především autobusy značek Mercedes a Setra.

Připomínky, nebo dotazy k novému systému autobusové dopravy zasílejte na robek@nelahozeves, případně na obecní úřad do 17.7.2020. Návrh jízdního řádu, včetně návrhu železničního jízdního řádu od 12/2020 je v příloze.

linka 617 – návrh

linka 090 – spoj Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem