Rok s patchworkovým klubem


V září roku 2012 oficiálně zahájil svou činnost patchworkový klub Nelahozeves pod  střechou Senior klubu v Zagarolské ulici. Zde se pravidelně začalo scházet šest kreativních tvořilek zamilovaných do sešívání maličkých kousků bavlněných látek. Každá měla na počátku již co ukázat z osobitých výsledků práce i postupy JAK a o to v klubu jde především. Sdílet dovednosti a ušetřit si aspoň propíchané prsty J.

Prvním krokem této skupiny tvořilek bylo vyzdobit si zatím provizorní klubovnu. 7 bloků o velikosti 30x30cm s motivy ročních období a velkých  ročních svátků.

Prvním velkým výletem byl zájezd do Wiesbadenu na Kreativ welt 2012. Na veletrh se zaměřením přímo na potřeby pro tvorbu a šití patchworku. Kdo však takový veletrh vidí poprvé, hrozí mu, že se utopí v přemíře barev a zastaví ho až dno vlastní peněženky. Začátečník si vybere vždy, ostřílený profesionál už musí více hledat, ale nabídky firem se stále rozšiřují a tak si každý najde svůj koutek pro zasnění a jen málokdo odejde s prázdnou. My se s tvořilkami rozhodně na další veletrhy vrátíme.

Dalším převážně  vzdělávacím a inspirativním výletem byl International Patchwork Prague Meeting 2013. Patchworkářky jsou spíše detailistky a každé nesednutí látek u sebe hodnotí nadmíru kriticky. Takový meeting patchworku je výstava kde si nejeden návštěvník láme hlavu nad dovednostmi autorů. Jak se daří sladit barvy a sladění kousků do přesných prostorových obrazců…

V Dubnu  2013 se Patchwork Klub Nelahozeves podílel na přípravě dárků pro děti, návštěvníky Obecní knihovny při autorském čtení paní Aleny Hurychové. Dětem se čtení i látková zvířatka moc líbila a dodnes se do knihovny vracejí pro knihy jako stálí čtenáři.

Ještě před začátkem letních prázdnin se nám povedlo  přemluvit přespolní patchworkářku Evu, aby nam osvětlila  techniku  šití přes papír. Každé z nás se povedla  krásná loď. Technika je snadná a opravdu skoro bez hranic.

Více se o nás dozvíte návštěvou Volnočasového centra v Zagarolské ulici.

V Lešanech léta páně 2013

Kateřina Mareyi

Fotografie-0003

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rotation of bloky v klubovne vysledek kurzu 2 vysledek kurzu wiesbaden_kreativ_welt_2012 wiesbaden_kreativwelt 2012