TJ Dynamo Nelahozeves

TJ Dynamo

Oficiální stránky klubu TJ Dynamo Nelahozeves

SÁL TJ DYNAMO NELAHOZEVES

Prostory jsou vhodné pro sportovní cvičení a společenské akce
Nevhodné pro míčové hry

Předpokládný poplatek – 250 Kč/hod

Kontakt pro další informace nebo rezervaci

email: tjdynamo@seznam.cz
telefon: 607 620 724

Historie oddílu ASPV (Sokol) TJ Dynamo Nelahozeves

V letošním roce 2012 uplynulo právě 150 let od založení spolku Sokol bratry Dr. Miroslavem Tyršem a Jindřichem Fugnerem.

Naše tělovýchovná jednota byla založena 7. února 1920 jako Sokol Hleďsebe Podhořany. Mezi zakládající členy patří mimo jiné Josef Žambůrek, Antonín Stolz, bratr Třešňák a další, kteří se zasloužili o úspěchy této jednoty.

Pan Jan Stolz z Miřejovic zapůjčil sál na cvičení a zahradu na pořádání koncertů.

Již tenkrát se připravovaly Šibřinky (karnevalový ples s půlnočním vystoupením), které přerušila válka v roce 1939. V roce 1945 se obnovily a v roce 1948 byly opět na dlouhou dobu ukončeny. Další generace nadšenců je začala organizovat až v roce 1976 a úspěšně se pořádají dodnes.

Během války se v sále začalo hrát ochotnické divadlo. Obnoveno bylo v roce 1951 pohádkou „O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku“. Hrály se ovšem i takové kusy jako Molierův Měšťák, Jiráskova Lucerna, Shakespearův Večer Tříkrálový, Gogolův Revizor, Tylův Strakonický dudák a mnoho dalších. To vše pod vedením Míly Zázvorky.

Do roku 1938 se naši předci zúčastňovali Všesokolských sletů. V roce 1948 cvičilo jak žactvo a dorost, tak muži a ženy. Pak byly slety opět přerušeny.

Od roku 1975 se naše tělovýchovná jednota zúčastňovala Československých spartakiád ve skladbách rodičů a dětí, mladších žákyň a žáků, starších žákyň, dorostenek, žen i mužů. Po roce 1990 se ženy zapojily do obnovených Všesokolských sletů. 3x nás naši cvičenci úspěšně reprezentovali na mezinárodních gymnaestrádách – v portugalském Lisabonu, rakouském Dornbirnu a švýcarském Lausanne.

Další naší pravidelnou dlouholetou akcí je pořádání Pohádkového lesa k červnovému Dni dětí. Každoročně si cestu lesem užije velké množství dětí v doprovodu rodičů, babiček, dědů.

Od září vás všechny zveme do naší tělocvičny na pravidelné cvičení žen – seniorek, mladších žen, rodičů a dětí. Podrobný rozvrh bude znám koncem srpna.

Za oddíl ASPV

Lída Čapková